عصرنصر

تراوشات ذهنی یک فراری در عصر نصر

عصرنصر

تراوشات ذهنی یک فراری در عصر نصر

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
آخرین نظرات
  • ۷ فروردين ۹۸، ۱۴:۴۵ - رضا
    سلام :)
من علی رضایی وِلا هستم. متولد فروردین 1371 در شهر ساری.

نجوم: در سال 1388 به مدال نقره المپیاد کشوری نجوم و اخترفیزیک دست پیدا کردم و پس از آن علاوه بر 8 سال تدریس مستمر نجوم در مدارس تهران و شهرستان به عنوان علاقه‌مند نجوم به فعالیت‌های آماتوری این حوزه پرداختم. از جمله فعالیت در مرکز نجوم آوااستار و طراحی سؤال و داوری در 4 دوره رقابت جامع منجمان ایران (استارکاپ).

هوافضا: در سال 1389 وارد دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه شریف شدم و علاوه بر تحصیل در این دانشکده، پروژه‌های آماتوری موشک سوخت جامد دست‌ساز و پروژه‌هایی برای توسعه ابزارهای آزمایشگاهی این دانشکده انجام دادم. در نهایت در سال 1394 با مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدم.

علوم ارتباطات: همزمان با تحصیل در دانشکده هوافضا، مطالعات شخصی حوزه علوم انسانی و حضور مستمر در حلقه‌های مطالعاتی و کرسی‌های آزاداندیشی، مسیر جدیدی را برای من ترسیم کرد تا در نهایت به مدت 2 سال به عنوان سردبیر نشریه روشن و فراگیری مهارت‌های مرتبط با حوزه مطبوعات من را به رشته علوم ارتباطات نزدیک کرد. پس از سردبیری نشریه به مدت 1 سال در معاونت پیش‌تولید مرکز مستند سفیر مشغول به فعالیت شدم و این عزمم را راسخ کرد تا برای کارشناسی ارشد به رشته علوم ارتباطات اجتماعی تغییر رشته دهم. سرانجام در سال 1394 با رتبه 2 کنکور کارشناسی ارشد راهی تحصیل علوم ارتباطات اجتماعی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران شدم.

سواد رسانه‌ای: پس از یک سال تحصیل در رشته علوم ارتباطات اجتماعی، به مدرسه هنر و رسانه آینه پیوستم و تمرکز خود را به سمت کمک برای تحقق یک مدرسه نرم‌افزاری در حوزه هنر و رسانه معطوف کردم و با توجه به حوزه‌های ورود این مجموعه و علاقه شخصی، تمرکز خود را در حوزه سواد رسانه‌ای قرار دادم. تولید محتوای آموزشی در این حوزه از فعالیت‌های من در این زمان بود. با ورود کتاب تفکر و سواد رسانه ای در سال 1395 به مدارس، ایده المپیاد سواد رسانه‌ای در این مجموعه مطرح گردید و با همراهی دیگر مجموعه‌های فعال در حوزه سواد رسانه‌ای، باشگاه سواد رسانه‌ای به عنوان متولی مردمی برگزاری این المپیاد شکل گرفت و تا به الآن دبیر اجرایی 3 دوره از این المپیاد به من سپرده شد.